Tiskové zprávy

21. listopadu 2017 - Tiskové zprávy

NAKIT posiluje svůj tým o dalšího odborníka na kybernetickou bezpečnost a GDPR

PRAHA, 21. listopadu 2017 – Ochranu utajovaných informací a fyzickou bezpečnost NAKITu (Národní agentury pro komunikační a informační technologie) má od začátku listopadu na starosti Aleš Špidla. Stal se součástí týmu Vladimíra Rohela, který v NAKITu působí od února letošního roku.

Aleš Špidla je absolventem Fakulty elektrotechniky brněnského VUT. Do NAKITu přichází z pozice specialisty pro kybernetickou bezpečnost firmy CENDIS, kde prosazoval komplexní řešení problematiky kybernetické bezpečnosti, GDPR a eIDAS. Předtím pracoval v pozici manažera oddělení řízení rizik společnosti PricewaterhouseCoopers, kde se zabýval komplexním řešením kybernetické bezpečnosti u klientů a aplikací zákona o kybernetické bezpečnosti do praxe. Má bohaté zkušenosti ze soukromé sféry i státní správy. V minulosti působil jako ředitel odboru bezpečnostní politiky na Ministerstvu práce a sociálních věcí, vedoucí sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv, ředitel odboru kybernetické a informační bezpečnosti Ministerstva vnitra nebo bezpečnostní ředitel a ředitel oboru IT na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

„Aleš má bohaté zkušenosti v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti, a to jak z privátní, tak veřejné sféry. Jsme rádi, že se je rozhodl posílit tým bezpečnosti NAKIT, kde bude kromě řešení ochrany utajovaných informací a fyzické bezpečnosti pomáhat budovat a rozvíjet systém řízení bezpečnosti informací společnosti ve všech oblastech“ říká Vladimír Rohel, ředitel sekce Bezpečnost NAKITu.


Klára Pirochová
oddělení Externí komunikace