Tiskové zprávy

8. března 2017 - Tiskové zprávy

NAKIT získal dalšího odborníka v oblasti informační bezpečnosti

PRAHA, 1. února 2017 – Vedení státního podniku Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) posílili odborníci Vladimír Rohel a Petr Mlejnský.

Vladimír Rohel do NAKITu přichází z pozice národního koordinátora kybernetické bezpečnosti a bývalého ředitele Národního centra kybernetické bezpečnosti. “Jsem opravdu rád, že si Vladimír pro své budoucí působení vybral NAKIT. Bude zde mít na starosti řízení agendy kybernetické, informační a fyzické bezpečnosti včetně ochrany utajovaných informací,” říká výkonný ředitel NAKITu Alan Ilczyszyn. Vladimír Rohel dříve pracoval například na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, kde se aktivně podílel na vízovém projektu pro Českou republiku. V Bruselu později působil jako správce národních sítí pro NATO a staral se i o sítě českých ambasád ve státech Beneluxu. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v oboru matematika – chemie.

Další posilou NAKITu je Petr Mlejnský, který přišel ze společnosti Software ONE Czech Republic a bude se věnovat obchodu a Business Developmentu. Jeho kariéra v oblasti informačních technologií je pestrá. Začínal v Oracle ČR a zkušenosti získával i v Silicon Valley. Pracoval pro velké společnosti jako Siemens nebo Microsoft. V posledních letech se Petr Mlejnský věnoval především realizaci obchodních scénářů v rámci Střední a Východní Evropy se zaměřením na cloudové služby. “Petr se díky svým zkušenostem bude ve vedení NAKITu soustředit hlavně na rozvíjení obchodních vztahů se zákazníky a partnery včetně rozvoje současných produktů,” doplňuje Alan Ilczyszyn.

 

 


Klára Pirochová
oddělení Externí komunikace