Tiskové zprávy

10. května 2017 - Tiskové zprávy

NAKIT ZPROSTŘEDKUJE VYSTOUPENÍ SEANA COSTIGANA, SVĚTOVÉ KAPACITY NA KYBERBEZPEČNOST, NA SUMMITU IS2

PRAHA, 10. května 2017 – Pokud v poslední době stále častěji zaznamenáváte zprávy o kyberterorismu nejen s politickým podtextem a chtěli byste být u přednášky jednoho z největších světových odborníků na toto téma, Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) zprostředkuje na svém webu.

Jaké hrozby stojí před demokratickými systémy v situaci, kdy jsou jejich obyvatelé zvyklí na široký přístup k informacím a volnou výměnu dat, kdy je ale zároveň skrze tyto informace politická i ekonomická scéna extrémně zranitelná? Je kyberterorismus skutečnou hrozbou, nebo mají pravdu experti marginalizující jeho vliv? A na základě čeho vlastně docházejí obě skupiny ke svým závěrům?

Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) zprostředkuje letos vůbec poprvé jedno z vystoupení z 18. ročníku mezinárodní konference IS2 Information Security Summit. Řečníkem bude Sean Sarkis Costigan – expert na nové bezpečnostní výzvy, který má za sebou řadu publikací na téma národní bezpečnosti a předvídavosti. Costigan vyučuje na několika univerzitách a působí mimo jiné jako poradce NATO nebo ředitel pro strategické iniciativy v Centru pro bezpečnostní studie ETH Curich.

Konference IS2 je skutečně jednou z vrcholných akcí, které se na téma kyberbezpečnosti v Česku, ale i v Evropě letos uskuteční. Záštitu nad ní převzal mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka, trojice ministrů Vlády ČR nebo eurokomisařka Věra

 


Klára Pirochová
oddělení Externí komunikace