Tiskové zprávy

2. srpna 2017 - Tiskové zprávy

Národní agentura pro komunikační a informační technologie se stala členem mezinárodní organizace TCCA

PRAHA, 2. srpna 2017 – Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT), se nově stala členem TCCA –globální organizace sdružující uživatele, provozovatele komunikačních sítí.

TCCA působí v oblasti kritické infrastruktury už od roku 1994. V současnosti reprezentuje organizace z celého světa zabývající se poskytováním a rozvojem bezdrátové komunikace, ať už na mezinárodní, státní nebo třeba podnikové úrovni. „NAKIT má jedinečnou pozici ve formování a provozování ICT systémů, které chrání české občany a státní infrastrukturu. Jsme rádi, že jsme se mohli stát členy TCCA. Těšíme se na spolupráci, která NAKIT obohatí o nové poznatky, díky nimž budeme moci rozvíjet a zkvalitňovat naše služby pro složky integrovaného záchranného systému a veřejnou správu,“ říká Alan Ilczyszyn, který byl v červenci 2017 jmenován novým ředitelem NAKITU.

Agentura byla založena v roce 2015 jako organizace zajišťující dlouhodobý a koncepční vývoj státní informační a komunikační infrastruktury. NAKIT navrhuje, staví a provozuje ICT systémy k ochraně životů, zdraví, bezpečnosti a majetku obyvatel České republiky. Díky rozsahu kompetencí a celorepublikové působnosti je agentura schopna zajistit provoz veškerých ICT systémů pro samotné Ministerstvo vnitra a všechny jeho podřízené organizace. Dlouhodobé priority agentury jsou především bezpečnost, odbornost, inovace a dlouhodobý rozvoj.

„Díky svému komplexnímu přehledu potřeb státu v oblasti kritické infrastruktury NAKIT cenné znalosti a širší perspektivu do práce TCCA. Těší nás, že můžeme navázat spolupráci a vítáme NAKIT jménem všech ostatních členů asociace,“ doplnil předseda představenstva TCCA Mladen Vratonjić.

 


Šárka Schmidtová
oddělení Komunikace a marketing