Tiskové zprávy

25. ledna 2017 - Tiskové zprávy

Vedení NAKITu posílili špičkoví odborníci na kybernetickou bezpečnost a obchod

PRAHA, 1.

Vedení státního podniku Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) posílili odborníci Vladimír Rohel a Petr Mlejnský.

Vladimír Rohel do NAKITu přichází z pozice národního koordinátora kybernetické bezpečnosti. Na starosti bude mít řízení agendy kybernetické, informační a fyzické bezpečnosti včetně ochrany utajovaných informací. Rohel působil jako ředitel Národního centra kybernetické bezpečnosti a dříve pracoval například na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, kde se podílel na vízovém projektu pro Českou republiku. Později působil v Bruselu jako správce národních sítí pro NATO a staral se i o sítě českých ambasád ve státech Beneluxu.

Petr Mlejnský přišel do NAKITu ze společnosti Software One Czech Republic a bude se věnovat obchodu a business developmentu. Jeho úkolem bude rozvíjení obchodních vztahů se zákazníky a partnery včetně rozvoje současných produktů. Jeho kariéra v oblasti informačních technologií začala v Oracle ČR, později získával zkušenosti v Silicon Valley. V minulosti pracoval pro společnosti Siemens a Microsoft, v posledních letech se pak věnoval realizaci obchodních scénářů v rámci střední a východní Evropy se zaměřením na cloudové služby.


Šárka Schmidtová
oddělení Komunikace a marketing